Haber

Bursa Yıldırım Lojistik Merkezi’nde yol yarıda kaldı

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi, Samanlı Mahallesi’ndeki 160 dönümlük alanı dev e-ticaret markalarının depolarının yer alacağı bir lojistik üs haline getiriyor. Yıldırım’a ve şehir ekonomisine değerli katkılar sağlayacak olan Yıldırım Lojistik Merkezi’nde 95 bağımsız alan bulunuyor.

Ayrıca merkezin çatısına kurulacak güneş enerjisi santrali ile ilçedeki sokakların ve belediye tesislerinin elektrik ihtiyacı karşılanarak yılda 15-20 milyon lira tasarruf sağlanacak. İnşaat çalışmalarının yüzde 50’si tamamlanan tesis, 2023 yılında hizmete girecek.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, e-ticaret ve ihracatın yaygınlaşmasıyla lojistik üslerin değer kazandığını belirterek, “Yıldırım Belediyesi olarak ilçemize katma değer sağlayacak Yıldırım Lojistik Merkezi’ni kazandırıyoruz. Doğa dostu olarak planladığımız tesisimiz çevreyi kirletecek atıklar oluşturmayacak ve ilçemiz için değerli bir yeşil enerji kaynağı olacaktır. Tesisimizin elektrik ihtiyacını karşılamanın yanı sıra Yıldırım sokaklarını da aydınlatarak belediye tesislerinde kullanılacak elektriği üretecek. İmalat işlerinin yüzde 50’si biten projemizi 2023 yılında Yıldırım’a kazandıracağız” dedi.

haber-sincik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu