Ekonomi

Depremde hayatını kaybeden Kıbrıslı sporcular için “Şampiyon Melekler Anıtı”

Adıyaman İsias Otel’de hayatını kaybeden 6 veli, 5 öğretmen ve 12-14 yaş arası 24 sporcunun hatırası, Surlariçi Kent Müzesi ve 3 metrelik bronz Şampiyon Melekler Anıtı’ndaki tablolarıyla yaşatılacak. Yakın Doğu Teşkilatı Müzeler Daire Başkanlığı’na bağlı Surlariçi Kent Müzesi ve Kıbrıs Çağdaş Sanat Müzesi’nin girişimiyle dikilecek olan Şampiyon Melekler Anıtı’nda hayatını kaybeden KKTC öğrenci, veli ve öğretmenlerin isimleri yer alacak. Hindi.

Yakın Doğu Üniversitesi yerleşkesinde yer alan Heykel Atölyesi’nde çizimleri yayınlanan Şampiyon Melekler Anıtı için çalışmalara başlandı. Anıtın yanı sıra Kıbrıs Çağdaş Sanat Müzesi sanatçıları tarafından depremde hayatını kaybedenler anısına yapılacak tablo da Surlarici Kent Müzesi’nde sergilenecek.

prof. İrfan Suat Günsel, “Şampiyon Melekler Anıtı’nı depremde hayatını kaybeden çocuklarımız, aileleri ve öğretmenlerimizin anısına adıyoruz. Türkiye’de yaşanan deprem felaketi, yüreğimizde derin yaralar bıraktı.” Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. yaralarımızı daha da derinleştirdi.”

kibriscikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu