Haber

Murat Kurum: “CHP İBB yönetiminin kazıp kapattığı metro hattını ilk iş olarak 1 Nisan’da hızlı bir şekilde başlatacağız”

Murat Kurum: “CHP İBB yönetiminin kazıp kapattığı metro hattını ilk iş olarak 1 Nisan’da hızlı bir şekilde başlatacağız”

“Göreve geldiğimizde İstanbul’u Türk Yüzyılına en iyi şekilde hazırlayacağız”

“Belediye tarihine iz bırakacak 100 yıllık bir planlama ve strateji dönemine geçeceğiz.”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Murat Kurum, Çekmeköy’de düzenlenen 3. Hamsi Festivali’ne katıldı

İSTANBUL – Çekmeköy’de düzenlenen 3. Hamsi Festivali’nde konuşan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, “Göreve geldiğimizde İstanbul’u Türk Yüzyılına en iyi şekilde hazırlayacağız. 100. yıl dönümüne geçeceğiz. -Belediye tarihine iz bırakacak planlama ve strateji yıllık dönemi.” 1 Nisan’da ilk iş olarak CHP’li İBB yönetiminin kazıp kapattığı Çekmeköy, Kirazlıdere, Güngören, Aydınlar, Taşdelen ve Yenidoğan metro hatlarını hızla başlatacağız. Onların bıraktığı bu kötü anıyı hafızalardan tamamen sileceğiz.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği 3. Hamsi Festivali’ne katıldı. Programda Kurum’a eşi Şengül Kurum ve kızı Zehra Kurum da eşlik etti. Şenliğe, Murat Kurum’un yanı sıra AK Parti Ankara Milletvekili Zehra Parıltı Aydemir, Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan, STK üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalde vatandaşlarla bir araya gelen kurum yoğun ilgi gördü. Murat Kurum, bölgede kurulan çadırlarda vatandaşlara hamsi ekmeği ikram etti. Etkinlikte Kurumun konuşmasına vatandaşlar alkışlarla eşlik etti. Programda vatandaşlarla selamlaşıp sohbet eden İBB Başkan Adayı Kurum, hatıra fotoğrafı da çektirdi. Program sonunda protokol üyeleriyle birlikte sahneye çıkan Murat Kurum, vatandaşları selamladı. Öte yandan İBB Başkan Adayı Murat Kurum da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Karadenizli kardeşlerimizin memleketine her zaman en iyi hizmeti ulaştırmanın gayreti içinde olduk.”

Festivalde konuşan İBB Başkan Adayı Kurum, “Bugün karalahana çorbasından muhlama, laz böreğinden çakallı menemen’e, Akçabat köftesinden hamsiköy sütlacına kadar zengin bir mutfağa sahip Karadeniz’imizi ülkemize getirdik. Çekmeköy. Bu zengin mutfağın en nadide lezzetlerinden biri olan hamsilerimizi yakında hep birlikte pişirip afiyetle yiyeceğiz.” . Balıkla ekmekle her zaman birlikte doyacağız. Karadeniz bizim geçmişimiz, bugünümüz ve geleceğimizdir. Karadeniz gençlik demektir. Karadeniz vatan aşkı demektir. Karadeniz sığınacak liman, omuz verecek dost demektir. 22 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın ve bizim arkamızda dimdik durdunuz. Ülkemizin birlik ve beraberliği için tüm dünyaya mücadele verdiniz. Sizin için hiçbir şey yapamayız. İstanbul’da yaşayan böyle güzel Karadenizli kardeşlerimizin vatanlarına her zaman en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisinde olduk. 5 yıllık bakanlık görevim boyunca her zaman her an yanınızda olmaya çalıştım. Sizi iyi günde de kötü günde de asla yalnız bırakmadık” dedi.

“İstanbullu kardeşlerimize ve Karadenizli hemşerilerimize hizmet etmek için yeni bir yola çıktık”

Çekmeköy ile ilgili bazı projelerini paylaşan Kurum, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstanbul’umuza, İstanbullu kardeşlerimize ve Karadeniz’deki hemşerilerimize hizmet etmek için yeni bir yola çıktık. Türk Yüzyıl İstanbul’umuzu tanıttık. 10 temel başlıkta detaylı bir vizyon programı siz İstanbullu hemşehrilerimize. Çok yakında ilçelerimiz de gelecek.” Bu konuyla ilgili projelerimizi de açıklayacağız. Ancak size baktığımda heyecanınızı ve merakınızı az da olsa gidermek istiyorum. Fazla vaktinizi almadan güzel haberimize geçmek istiyorum. Öncelikle liderim Ahmet’le birlikte Çekmeköy’deki tüm trafik sorununu çözeceğiz. 1 Nisan’da ilk iş CHP’nin İBB’si olacak. İdarenin kazıp kapattığı Çekmeköy, Kirazlıdere, Güngören, Aydınlar, Taşdelen ve Yenidoğan metro hattını hızla başlatacağız. Onların bıraktıkları bu korkunç anıyı hafızalardan tamamen sileceğiz. İkincisi Taşdelen’de her geçen gün artan trafik var. İBB 5 yıldır hiçbir şey yapmadı ve sadece algılanan, reklamı yapılan tünel kavşağını revize edip Çekmeköylü kardeşlerimize kazandıracağız. Üçüncü; Köprü kavşağımız olan Nev Eser Konaks’tan trafiği yer altına alacağız. Böylece 12 bin metrekarelik yeni bir meydanı şehrimize kazandırmış olacağız. Yolun iki yakasını birleştirip size derin bir nefes aldıracağız. Dördüncü projemiz; Kuzey Marmara Otoyolu’ndan 2. Köprü’ye giden bağlantı yolu üzerindeki Alemdağ-Çatalmeşe çıkışını alacağız. Beşinci projemiz ise; Bir gençlik toplantısında gençlerimiz bize okulumuzda spor salonu olmadığını, bize spor salonu sağlayabilir misiniz dediler. Söz konusu. Hızlı bir şekilde talimat verdik, 2 spor salonunu da tamamlayıp Çekmeköy’e sunduk. Çekmeköy Belediyemiz burs veriyor ama arttırabilir miyiz? Dediler. Bursu 5 bin TL’den 7 bin TL’ye çıkardık. “7 bin TL’yi çok düşük gördüğümüz için İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin bursunu 1 Nisan itibarıyla 10 bin TL’ye çıkarıyoruz.”

“Göreve geldiğimizde İstanbul’u Türk Yüzyılına en iyi şekilde hazırlayacağız”

Göreve geldiğinde İstanbul için hayata geçireceği projelerden bahseden Kurum, “Göreve geldiğimizde İstanbul’u Türk Yüzyılına en iyi şekilde hazırlayacağız. 100 yıllık bir planlama ve strateji dönemine geçeceğiz. belediyecilik tarihinde iz bırakacak. Bunun için hayatımızda bir an önce değişmesi gereken zorlukları hızla ortadan kaldıracağız. Bir yandan bu çağın belediyeciliğinde ısrarla doğru şeyleri yaparken, bir yandan da ısrarla doğruları yapacağız. Bu çağı aşan hizmetleri İstanbul’umuza kazandıracağız. Yarı zamanlı belediyecilik yapmayacağız. Arada bir İstanbul demeyeceğiz. 7 gün 24 saat belediyecilik yapacağız. 650’yi bitireceğiz. 5 yılda bin konut sizler için. 100 bin sosyal konut. 18 ayda tamamlayacağız. 328 kilometrelik metro hattını 5 yılda 650 kilometreye çıkaracağız. 10 yıl sonra toplu ulaşımda metro ağını artıracağız. 1.400 kilometre İstanbul’da tek bir ilçeyi metrosuz bırakmayacağız. Ortalama trafik süresini 64 dakikadan 39 dakikaya düşüreceğiz. Yeni metrobüs ve otobüs Hatlarımızla İstanbul’un her noktasına kesintisiz ulaşımı sağlayacağız. Gençlerimize ulaşımda tam yüzde 40 indirim uygulayacağız. 0-6 yaş arası çocuğu olan babalara da çocuklarıyla birlikte ücretsiz seyahat etme hakkı tanıyacağız. İhtiyaç sahibi emeklilerimize her ay 2 bin 500 TL destek ödemesi yapacağız. İlk kez iş kuracak kardeşlerimize 100 bin TL sermaye desteği sağlayacağız. Evlenen kardeşlerimize 50 bin TL beyaz eşya yardımı yapacağız. İstanbul bir festivaller şehri olacak. “7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın bir arada olacağı organizasyonlar düzenleyerek bunları İstanbullu hemşehrilerimiz için geleneksel hale getireceğiz” dedi.

“Türkiye’nin lokomotif şehri İstanbul’u buradaki kardeşlerimizle birlikte inşa edeceğiz”

Festivalde vatandaşlara hamsi ikram eden Murat Kurum, “Bugün liderim Ahmet ile birlikte Çekmeköy’de Karadenizli hemşehrilerimizle buluşuyoruz. Burada onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çok hoş bir coşku var. Onlarla sohbet edip dertlerini dinleyeceğiz. Türk asrında İstanbul’un vizyonunu, Türkiye’nin vizyonunu aktaracağız.” “Türkiye’nin öncü şehri İstanbul’u buradaki kardeşlerimizle birlikte inşa edeceğiz. Bugün onların mutluluğuna hep birlikte şahit olacağız” dedi.

“Kimin kiminle ittifak yaptığı umurumuzda değil”

DEM Partisi’nin İstanbul’da kendi adayını göstermesiyle ilgili düşüncelerini soran gazeteciye yanıt veren Kurum, şunları söyledi: “Çalışmanın başında da söyledik, şimdi de söylüyoruz. Kimin kiminle ittifak yapacağı bizi ilgilendirmiyor. . Çekmeköy’deki coşkuyu görüyorsunuz. Çekmeköy 32 Mart’a hazır olduklarını söylüyor. Çekmeköy İstanbul’da büyük bir coşkuyla değişim istiyor. Gittiğimiz her ilçede bu coşkuyu, ilgiyi ve kardeşliği görüyoruz. Kimin kim olduğu bizi ilgilendirmiyor. Kiminle ittifak yapıyoruz. Tüm İstanbul’un oyunu talep ediyoruz. Bu bir gençlik hareketi olacak, kadınlarımızın hareketi olacak. 1 Nisan’dan itibaren onlarla birlikte hizmet edeceğiz. “Kazandığımızda Çekmeköy’de olacağız. Cadde, Alemdağ Mahallesi, Fatih ve Beykoz sokakları. İstanbul’la ve onun sorunlarıyla ilgileneceğiz” dedi.

“Nerede sorun varsa analiz etmek için orada olacağız”

Murat Kurum, TOKİ mağdurlarıyla ilgili soruya şöyle yanıt verdi: “Dün gece hep şunu söyledik: Bir sorun varsa asla kaçmayacağız. Sorun nerede ise, çözmek için orada olacağız. Dün. , yine arkadaşlarımızla bir araya geldik. TOKİ’den sosyal medya Ev alan, hak sahibi olan arkadaşlarımızla bir araya geldik, onları dinledik. Onlar masanın bir yanında biz de diğer yanındaydık. Aynı masada istişarede bulunduk, onlar için bir şeyler yapmak için uğraştık. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı TOKİ’ye teşekkür ediyorum. Yapıyorum. Onlar da kardeşlerimizle birlikte yapılması gereken her türlü desteğin sağlanması için çaba gösterdiler. Dün mutlu bir şekilde ayrıldık sanırım.Onların çabasını ben sağladım.Daha önce sosyal medyada gördüğünüz algıyı oluşturmaya çalışan görüntülerle dünkü görüntülere baktığınızda samimiyeti,kardeşliği görebilirsiniz.Gördük ki biz Milletimizin ne sorunu varsa onun takipçisi olacağız. Konuyu bırakmayacağız, sorunun önüne geçmeyeceğiz ve milletimizi bu anlamda başıboş bırakmayacağız. “Her zaman el ele, kalp kalbe olacağız.”

“Vatandaşlarımızın sorunu ne olursa olsun milletimizin yanında olacağız.”

TOKİ konutlarıyla ilgili soruya ise Kurum, “Vatandaşımızın sorunu ne olursa olsun milletimizin yanında olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız da biz de 25 yıllık iş hayatımızda milletimize verdiğimiz sözleri her zaman yerine getirmenin gayreti içerisinde olduk. İş ahlakımız açısından bugüne kadar nerede afet olduysa nerede sel olduysa oraya gittik milletimize söz verdik ve sözümüzü tuttuk. Dün de aynı anlayışla Tuzla’daki kardeşlerimizle bir araya geldik. Aşağıya indik ve istişarede bulunduk. Burada yapılabilecek bir iyileştirme var mı, burada vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak bir çalışma var mı? Bu anlayışla ortaya koyduk. “Mutlu bir şekilde ayrıldık. Tuzla’da ve İstanbul’un her köşesinde kardeşlerimizin mutluluğunu da yaşıyoruz” dedi.

kaynasli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler