Yaşam

Sound of Europe festivali bu yıl ikincisi ile İstanbul, Ankara ve İzmir’de müzikseverlerle buluşuyor.

Avrupa müziğinin yeni ve başarılı seslerinin Türkiye’den müzisyenlerle buluştuğu Sound of Europe Festival, ikincisinde müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Avrupa Birliği Yaratıcı Avrupa Programı’nın desteklediği Avrupa ağlarından EUNIC’in (Avrupa Birliği Ulusal Kültür Enstitüleri) İstanbul ve Ankara kümelerinin girişimi, Kadıköy ve Çankaya Belediyelerinin katılımıyla geçen yıl hayata geçirilen Avrupa’nın Sesi Festivali, 22, 23 ve 24 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul Alan Kadıköy, Ankara Çankaya Ahlatseverlibel Atatürk Parkı ve İzmir Bostanlı Seyir Müzik Terası ile buluşacak.

Festival boyunca Avrupa’dan ve Türkiye’den 70’in üzerinde yerli ve yabancı sanatçı 30’dan fazla konserde seyirciyle buluşacak. Festivale katılım ücretsiz olacak.

 

Avrupa’nın Sesi Festivali Bu Yıl İzmir’e Uzanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki ile EUNIC’in üye ülkelerde gerçekleştirilecek kültürel projeleri desteklemek amacıyla oluşturduğu “EUNIC Cluster Fund 2022” desteğiyle bu yıl hedeflerini genişleterek ve İzmir’e uzanarak bir ilke imza atan festival, ikincisinde İstanbul ve Ankara’da gerçekleşecek konserlerin yanı sıra İzmir Bostanlı Seyir Terası’nda üç gün sürecek atölye çalışmaları ve konserlerle müzikseverleri ön plana çıkaracak.

Avrupa’dan 13 müzik grubunu Türkiye’den yerel sanatçılarla aynı sahnede buluşturarak ortak bir diyalog ve etkileşim platformu oluşturmayı amaçlayan Sound of Europe Festivali, bu yıl Avrupa’nın yeni seslerini Türkiye’deki müzikseverlerle buluşturacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu